"Gotowanie powinno być sposobem na życie – samorozwojem – a nie pracą." Marco Pierre White

Trójkolorowy mus jogurtowo-truskawkowymus jogurtowo-truskakowyTruskawkowy sezon w pełni, dlatego trzeba z nich korzystać ile się da.  Od śniadań, przez obiady aż do deserów. Mój mus może być zarówno deserem jak i śniadaniem. Każda z warstw ma nieco inną konsystencję, najmniej zwarta jest ... warstwa ostatnia :) Jeśli lubicie bardzo słodkie desery, zalecam dodać troszkę więcej cukru.  Składniki na 2 porcje:

0,5 kg truskawek
2 żółtka
4 łyżeczki brązowego cukru
1 łyżka cukru pudru
200 g jogurtu greckiego
2 łyżki żelatyny

Truskawki umyć osuszyć, pozbyć się szypułek. 3/4 truskawek zbelować na gładką masę. Dodać do niej cukier poder i dokładnie wymieszać , odlać ¼ masy.
1 łyżkę żelatyny namoczyć w niewielkiej ilości wody, jak napęcznieje, naczynie z żelatyną podgrzać w kąpieli wodnej tak aby się rozpuściła i wymieszać z większą częścią musu truskawkowego. Masę rozlać do dwóch szerokich szklanek, na czas dalszych przygotowań wstawić do lodówki aby zaczęła tężeć. Żółtka utrzeć z brązowym cukrem na jasny, gęsty kogel-mogel, na koniec ucierania dodawać po łyżce jogurtu. Gotową masę podzielić na 2 części. Do jednej z nich dodać resztę musu truskawkowego. Drugą łyżkę żelatyny namoczyć i rozpuścić jak pierwszą w niewielkiej ilości wody. Połowę wlać do masy z truskawkami. Wyjąc z lodówki szklanki z masa truskawkową, nałożyć po równo do każdej masy truskawkowo-jogurtowej, ponownie włożyć do lodówki. Resztę żelatyny po rozpuszczeniu połączyć z masą jogurtową i gotową masę przełożyć na wierzch w szklankach. Wstawić do lodówki do całkowitego stężenia – ok. 3-4 godz. Smacznego.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz